Blog

Metody podziału powierzchni strukturalnych - Wykład na Politechnice Warszawskiej

Czym są, gdzie można ich użyć, jakie przynoszą korzyści i jak efektywnie kształtować powierzchnie strukturalne?Odpowiedzi na te pytania mogą poznać studenci Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej w ramach drugiego, po zeszłorocznym, gościnnego wykładu prowadzonego w ramach kursu Modelowania i Optymalizacji Struktur.

Nowości w Rhinoceros 7 - lista 10 nowych funkcji - część 2

Druga część listy nowości w najnowszej wersji programu Rhinoceros.Najnowsze usprawnienia intregrujące Rhinoceros ze odowiskiem BIM, ułatwiające organizację pracy oraz umożliwiające tworzenie pięknych, fotorealistycznych wizualizacji.

Nowości w Rhinoceros 7 - lista 10 nowych funkcji - część 1

W grudniu 2020 roku firma McNeel udostępniła siódmą wersję programu Rhinoceros.Oprócz wielu usprawnień dotychczasowych funkcjonalności oferuje wiele nowych, przełomowych narzędzi o raz funkcji. Oto pierwsza część listy wybranych pięciu, najważniejszych z nich.

Rhinoceros – Uniwersalne narzędzie dla architektów

Rhino jest narzędziem przeznaczonym do modelowania 3D w oparciu o powierzchnie swobodne typu NURBS.Tym co wyróżnia Rhino spośród wielu dostępnych na rynku programów do modelowania 3D jest połączenie zalet zaawansowanego modelera 3D oraz profesjonalnego programu do komputerowego wspomagania projektowania.

Architektura parametryczna – Historia

Skąd się wzięła i jakie były początki architektury parametrycznej?W tym oraz w kolejnych wpisach blogowych przedstawię historyczne i współczesne spojrzenie na dynamicznie rozwijającą się dziedzinę projektowania architektonicznego, jaką jest architektura parametryczna.